KOLARSKIE SZALEŃSTWO W SOCHOCINIE. • Sport • Aktualności • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

KOLARSKIE SZALEŃSTWO W SOCHOCINIE.

29 września 2014, 12:42 | Informacje z gminy | Sport

W sobotnie południe 27 września w Sochocinie rozegrano zawody kolarskie cyklu Legia MTB Maraton dla amatorów .

Była to 16 Edycja zawodów organizowanych w tym roku przez Klub Kolarski „Legia 1928” z Warszawy. Współorganizatorami zawodów był Urząd Gminy Sochocin oraz Gminny Ośrodek Kultury. Organizacyjnie imprezę wsparli strażacy z OSP Sochocin zapewniając bezpieczeństwo uczestników .

Turystyka rowerowa jest coraz bardziej popularnym i docenianym sposobem spędzania wolnego czasu. Niektórzy amatorzy uprawiający ten sport traktują go jako możliwość rozwoju fizycznego, stąd duża liczba imprez, w których kolarze górscy mogą sprawdzać swoje umiejętności.

W Sochocinie zawody odbyły się po raz pierwszy i miejmy nadzieje, że nie ostatni. Jak zapewniali nas uczestnicy i organizatorzy czekają na powtórkę w przyszłym roku.

Miasteczko zawodów usytuowano na stadionie gminnym przy ul. szkolnej. To również był punkt startu i mety. Runda liczyła ok.10 km i każdorazowo przebiegała przez metę. Trasę wyznaczono drogami polnymi, trawiastymi, łąkowymi, gdzie nie gdzie szutrowymi.

Po zapisach , które odbywały się w godzinach 9:30 - 11:30 zawodnicy wyruszyli na wybrane przez siebie dystanse. Najkrótszy liczył 10 km- tzw. MINI, następny to 30 km- MEGA a ostatni dla wytrwałych – 50 km- czyli GIGA. Start odbywał się w trzech grupach w odstępach 1 minutowych: o godz. 12:00 Dystans GIGA , 12:01 Dystans Mega i 12:02 Dystans MINI.

Nad prawidłowością przebiegu zawodów czuwała Komisja Sędziowska, która dodatkowo wyznaczyła punkty kontroli trasy.

Rywalizację na dystansie GIGA wygrał Capala Michał z Klubu RMF ROCKSTAR.

Na drugim miejscu Kucięba Karol z Legi Warszawa 1928, trzecie miejsce zajął Chądzyński Daniel reprezentujący klub Danielo Sportswear Team.

Dystans MEGA wygrał Kuszmider Kamil z klubu TRW CLOUDWARE TEAM, drugie miejsce przypadło Wacinowskiemu Marcinowi z ULKS JÓZEFINA a na trzecim miejscu uplasował się Krakowiak Piotr z klubu ZMANATEAM.

Rywalizację kobiet na dystansie MEGA wygrała Twardosz Ewa z SKK VOYAGER WAT, drugie miejsce zajęła Popłońska Marlena z ULKS JÓZEFINA, a trzecia lokatę objęła Popłońska Justyna również z ULKS JÓZEFINA.

Na dystansie MINI najlepszy był Jankowski Cezary z klubu WARSZAWA. Drugi na podium stanął Sieliwiak Paweł z klubu AGR Płońsk, a trzecie miejsce zajął Banasiewicz Marcin z klubu ULKS Józefina.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów i wytrwałości w uprawianiu turystyki rowerowej.

Zawody te nie odbyłyby się gdyby nie przychylność i zaangażowanie sponsorów, którym w imieniu organizatorów pragniemy serdecznie podziękować!!!
Za ufundowanie nagród podziękowania składamy dla Banku Spółdzielczego w Załuskach o/ Sochocin oraz dla Hotelu BoniFaCio Spa & Sport Resort w Kępie.

Zapewne oprócz miłych wrażeń pozostaną nam również zdjęcia - do obejrzenia, których serdecznie zapraszam .

Galeria (2)Galeria (3)Galeria (4)Galeria (5)Galeria (6)Galeria (7)Galeria (8)Galeria (9)Galeria (10)Galeria (11)Galeria (12)Galeria (13)Galeria (14)Galeria (15)Galeria (16)Galeria (17)Galeria (18)Galeria (19)Galeria (20)Galeria (21)Galeria (22)Galeria (23)Galeria (24)Galeria (25)Galeria (26)Galeria (27)Galeria (28)Galeria (29)Galeria (30)Galeria (31)Galeria (32)Galeria (33)Galeria (34)
© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)